دیپلم کارودانش حسابداری کد 6172

در شاخه تحصیلی رشته های كاردانش، گروه حسابداری دارای فقط یك رشته به نام دیپلم حسابدار مالی می باشد.

دیپلم حسابداری رشته‌ای است كه در سال‌های اخیر در جهت ارائه اطلاعات دقیق‌تر و کمک‌های مؤثرتر به مدیران و برنامه ریزان، دچار تغییر و تحول فراوانی شده است. در حال حاضر با توجه به تأثیر مهمی كه عملیات و محاسبات حسابداری در برنامه‌ریزی‌های سازمان‌ها و تصمیم‌گیری‌های مدیران دارد، آموزش آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

حسابداری یکی از محبوبترین رشته های تحصیلی چه در میان دانش آموزان و چه در میان دانشگاهیان می باشد بدلیل کاربرد فراوان آن در بخش خدمات ، صنعت و بازرگانی تقریبا هیچ شغلی وجود ندارد که بی نیاز به حسابداری و مهارتهای آن بتواند بخوبی اداره شود. کسانی که به تحصیل در رشته حسابداری روی می آورند با بهره گیری از مهارت های فرا گرفته در این رشته می توانند به سرعت جذب بازار کار شده و به عنوان حسابدار استخدام شوند و به سادگی در مقطع بالاتر در دانشگاه ادامه تحصیل دهند.

 

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

تمام افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته حسابداری دارند می توانند در این دوره شرکت کنند. دانش آموزانی که مدرک دیپلم ندارند و یا تغییر رشته داده اند، می توانند در رشته حسابداری ثبت نام کرده و با تطبیق دروس عمومی گذرانده شده دروس تخصصی را در موسسه آموزشی طلوع علم ادامه داده و پس از قبولی در آزمون نهایی مدرک دیپلم خود را دریافت نمایند.

 

در صورتی که قصد ادامه تحصیل داشته باشیم چه باید بکنیم؟

به دلیل اینکه آموزشگاه طلوع علم  مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای و وزارت آموزش و پرورش است به راحتی می توانید دوره های حسابداری را در این موسسه آموزش ببینید و در آزمون های نهایی سازمان فنی و حرفه ای و آموزش و پرورش شرکت کنید و مدرک خود را نیز از سازمان فنی و حرفه ای و آموزش و پرورش دریافت نمایید. بنابراین به راحتی می توانید با ارائه مدرک خود به هر ارگان (از جمله سازمان سنجش) نسبت به ادامه تحصیل در آن رشته اقدام نمایید.

 

آینده شغلی

فارغ التحصیلان تحت عنوان کمک حسابدار مالی حقوق و دستمزد می‌توانند زیر نظر حسابدار ارشد مشغول به کار شوند.

در حال حاضر دانش آموزان پس از اخذ مدرک در صورت تمایل به ادامه تحصیل می‌توانند از طریق دانشگاه‌های زیر اقدام کنند :

  • دانشگاه دولتی
  • دانشگاه آزاد
  • دانشگاه جامع علمی کاربردی در مقطع کاردانی

ادامه تحصیل تا مقطع کارشناسی ارشد بلامانع است.

 

نام مهارت کد استاندارد تعداد واحد
حسابداری عمومی مقدماتی 5/2/15/1-104
حسابداری عمومی تکمیلی 1/1/1/15/1-105
حسابداری حقوق و دستمزد 4/1/34/3-394
حسابداری صنعتی درجه 2 3/2/12/1-105
کاربر رایانه 3/0/1/24/3-429
رایانه کار حسابدرای مالی 5/1/18/1-103
مسئول سفارشات 3-91/35/1/23
سرپرست ترخیص 3-91/29/1/23
کاربراموربانکی 30001 4211204500 9

 


جهت پیش ثبت نام کلیک کنید